Mänguga näitlemisele lähemale

"Mänguga näitlemisele lähemale" on uus programm, mille sisuks on arutelu teatrist üldiselt ja praktiliseks osaks läbi mängu näitlejaks olemise tunnetamine. 
"Mul on üks tore tädi, see tädi on voh nii!" sõnad ja nendega kaasas käiv tants on ilmselt paljudele tuttav. Siinkohal hõikan välja justkui uue tegelase Greitiva tegelaste kollektsioonist. Ja selleks olen lihtsalt mina ise. Alati on vahva, kui üritusele ilmub mõni tuntud multikategelane, aga mulle isiklikult meeldib vahelduseks käia üritustel ka iseendana, "toreda tädina", kes sisustab laste aja mängude juhendajana. 

Minu kirg teatri, filmi ja näitlemise vastu on sama suur kui tahe elada. Praegu läheb mul viies aasta juhendada näiteringi ja soovist jõuda rohkemate laste ning noorteni olen värskelt kokku pannud programmi, mille kaudu sütitada kirge näitlemise vastu. 

Programmi eesmärkideks on:
  • tunnetada oma keha;
  • tajuda enda kohalolu just siin ja praegu;
  • julgustada lapsi ja noori end avama, olla nemad ise;
  • tunnetada partnerit/meeskonda ja oma mõtteid tema/nende omadega siduda;
  • kujutlusvõime arendamine. 
Programmist lühidalt: kõigepealt arutleme laste ja noortega lühidalt teatri olemusest, nende senisest kogemusest. Seejärel liigume praktilise osa juurde, kus soojendame hääle, keha ja vaimu ning siis mängime ja sooritame näitlemisega seotud ülesandeid. Peaasjalikult on kogu programm pigem meeskonnatöö ja kogu grupiga koos tegemine, kuid igaüks saab ka individuaalselt areneda. 

Kellele? Alates 6. eluaastast kuni ... Kui Sa kutsud mind lasteaeda, siis koolieelikute rühm on sihtgrupiks. Koolis aga sobib programm alates algklassidest kuni gümnaasiumi õpilasteni välja. Sõltuvalt noorte vanusest, kohandan programmi keerukuse ja põnevuse astmele vastavalt, aga mängulisus säilib igas eas. 

Kui pikalt? 1,5-2 tundi. (astronoomilist) 

Mis maksab? Ühe lapse/noore kohta 7€. Minimaalselt on grupi suurus 15 last/noort. Maksimaalselt kahe pisema rühma/klassi õpilased (kuni 30 last/noort), sest kui meid on liiga palju, ei jõua ma kõigini ja laste/noorte enda jaoks on efektiivsem osalemine väiksemates gruppides. 

Kuidas välja näeb? Mina võtan vajaliku kaasa ja tulen kõigega kohale. Programmi saab läbi viia klassis (lükkame lauad-toolid seina äärde), aga ka võimaluse korral saalis/aulas. 

Broneerimine: Merili Viks; 53904036; greitiva@gmail.com

Kuna olen programmi sisu oma näiteringis aastate lõikes läbi viinud, jagan oma õpilaste tagasisidesid viie erineva trupi lõikes:
  • "Saab end välja elada. Tänu tegevustele siin ma hoolin vähem, mida teised arvavad, et ma võin jääda mõnda piinlikkusse olukorda, aga see ei sega mind." 
  • "Vabadus olla mina ise!" 
  • "No see meeldib mulle ja see ise ongi juba väga lahe, et ma saan siia tulla, siia tulemine juba aitab igat moodi. Minu arvates on siin kõik täpselt nii nagu peab."
  • "Võin öelda, et olen parem näitleja, mille pärast ma siia ringi ometigi tulin. Aeg saab mõnusalt sisustatud. Mega vinge värk."
  • "Seltskond on hea, kõik mängud on meeldinud ja muidugi impro! Ja juhendaja on mega-mega positiivne, armas ning lihtsalt super."
Foto: Maariel foto
Eelmine
Lastelavastus "Sõpruse neli aastaaega"

Lisa kommentaar

Email again: