Lastelavastus "Sõpruse neli aastaaega"

JAANUS: Aga, Johanna! Aprillis on jüripäev ka!
JOHANNA: Mmm.. Kas see on nagu selline päev, kus kõikidele Jüridele soovitakse õnne või tähistatakse nende nimepäeva?
JAANUS: Jah, jüripäev on 23. aprillil. Jüridel on siis nimepäev ka, aga vanasti oli see taludes tähtis päev! Jüripäeval lasti loomad karjamaale, sest kevad oli kätte jõudnud - rohi tärkas ning päevad olid muutunud pikemaks. Ja näiteks oli selline komme, et põllumehed jalutasid ümber kõikide oma põldude, sest see tähendas head saaki. Lapsedki ootasid seda päeva ja mul on üks vahva mäng sellega seotud!
JOHANNA: Oh, mängime! Sul on täna nii palju ägedaid mänge olnud varuks!
JAANUS: Aga lapsed, tulge teie ka oma kohalt püsti ja mängime kõik koos!

Koostöös Ülenurmel paikneva Eesti Põllumajandusmuuseumiga on Greitival tulemas uus kevadine projekt! Lastelavastus, mis räägib sõprusest, väärtustest ning kaasab lapsi lõbusate vanarahva mängudega! 

Jaanus ja Johanna on parimad sõbrad. Kindlasti on neil sõpradena palju ühist, aga nende vahel on ka üks suur erinevus. Selleks on perekondlik taust ning väärtustesse ja tänapäeva ühiskonda suhtumine. Kuidas nad suure erinevuse tõttu siiski sõpruse säilitada suudavad ning kui palju on nõus mõlemad oma väärtushinnanguid muutma?
Sõbrad seiklevad läbi iga aastaaja, et jõuda olevikku – kevadesse! Kõik tärkab, kõik hakkab mõnusamalt lõhnama, on tunne, et kõik on võimalik!
Lapsi vana aja mängudega kaasav lavastus kutsub osa saama võrratu sõpruse loost!

Osades: Karl Robert Saaremäe või Jan Remmelg ja Merili Viks
Tekst: Merili Viks
Kunstnik: Laura Vähi 

Ootame etendustele kooli- ja lasteaiagruppe etteregistreerimise alusel. Registreerimiseks palun täida vorm: https://bit.ly/3CLNs7g 

02.04 toimuvad ka avalikud etendused kogu perega külastamiseks. Esimene etendus kell 11:00 ja teine etendus kell 13:00. Piletid saad soetada eelmüügist: https://fienta.com/et/sopruse-neli-aastaaega 
Pileteid võimalik ka kohapeal sularahas osta. 

Kohtumiseni teatris! 
Eelmine
Koostöö Tartu Mänguasjamuuseumiga
Järgmine
Mänguga näitlemisele lähemale

Lisa kommentaar

Email again: